Украина

Можно ли оформить развод дистанционно?

Подскажите, пожалуйста, что необходимо сделать, чтобы оформить развод, брак заключён между гражданами России, есть несовершенно летний ребёнок, на данный момент оба супруга проживают на Украине, можно ли это сделать дистанционно не приезжая в Смоленск, у обоих супругов прописка Смоленская, просто необходим развод.

Заранее спасибо
Ответы юристов
Добрый день,Владимир.Обращайтесь с иском к мировому судье, по месту жительства супруги. Заявление можно направить почтой, необходимо приложить подлинник свидетельства о браке, квитанцию о госпошлине. Просите рассмотреть в ваше отсутствие.

Кроме того,можете оформить развод как иностранцы на территории Украины.

Приведу в пример выписку из действующего украинского законодательства:"ЗУ "Про міжнародне приватне право" від 23.06.2005р. дає відповідь на запитання

Необхідно звернути увагу на наступні статті Закону.

Стаття 76. Підстави визначення підсудності справ судам України

1. Суди можуть приймати до свого провадження і розглядати

будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках:

1) якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з

іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у

статті 77 цього Закону.

2) якщо на території України відповідач у справі має місце

проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на

яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або

представництво іноземної юридичної особи - відповідача;

3) у справах про відшкодування шкоди, якщо її було завдано на

території України;

4) якщо у справі про сплату аліментів або про встановлення батьківства позивач має місце проживання в Україні;

5) якщо у справі про відшкодування шкоди позивач - фізична особа має місце проживання в Україні або юридична особа - відповідач - місцезнаходження в Україні;

6) якщо у справі про спадщину спадкодавець у момент смерті був громадянином України або мав в Україні останнє місце проживання;

7) дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України;

8) якщо у справі про визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим особа мала останнє відоме місце проживання на території України;

9) якщо справа окремого провадження стосується особистого статусу або дієздатності громадянина України;

10) якщо справа проти громадянина України, який за кордоном діє як дипломатичний агент або з інших підстав має імунітет від місцевої юрисдикції, відповідно до міжнародного договору не може бути порушена за кордоном;

11) в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України."

Мой ответ, Ваш отзыв. Если ответ понятен, нажмите +. В случае необходимости оказания правовой помощи,обращайтесь.Помогу составить исковое заявление в суд. С уважением, Сергей Николаевич.

Здравствуйте, Владимир!

Да, можно оформить развод дистанционно без Вашего присутствия в суде. Для этого необходимо подать (направить почтой) заявление в суд по месту жительства Вашей супруги (т.е. мировому судье в г. Смоленске) и просить суд рассмотреть дело без Вашего присутствия, а также просить суд выслать Вам решение суда почтой. Через 2-3 месяца суд разведет Вас и направит Вам решение суда по почте.

Могу помочь Вам составить исковое заявление в суд. Обращайтесь.

С уважением, Ирина.

Просьба оставить свой отзыв.